70 bin kişilik stat!

Hasan Arat Yönetimi, Tüpraş Park'ın Kapasitesini Artırmak İçin İlk Adımı Attı

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın Vaadi Gerçekleşiyor: Tüpraş Stadı'nın Kapasitesi 70 Bini Aşacak!


Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın seçim vaatlerinden biri olan Tüpraş Stadı'nın kapasitesini 70 binin üzerine çıkarmak için ilk adım atıldı. Projenin hayata geçirilmesi için gerekli izinler alınmaya başlandı ve kale arkası tribünler, UEFA normlarına uygun bir şekilde değiştirilerek kapasite yüzde 80 artırılacak.

Hasan Arat, seçim öncesinde verdiği sözü tutmak amacıyla projeyi başlattı. Tüpraş Park'ın mevcut 42,590 kişilik kapasitesi, ayakta maç izlenebilmesi sayesinde 70 binin üzerine çıkarılacak. Bu artış, Alman devi Borussia Dortmund'un kale arkasındaki atmosferin oluşturulmasını hedefliyor.


Taraftara özel 

Arat yönetimi, projenin bir parçası olarak kale arkasındaki tribünlerde bulunan koltukları açılır-kapanır koltuklar ile değiştirmek için sipariş verdi. Bu değişiklik, taraftarlara daha interaktif bir deneyim sunmayı amaçlıyor.


Proje hazır

Beşiktaş yönetimi, daha önce 2020 yılında Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmi başvuru yaparak kale arkası tribünlerdeki koltukları sökmeyi planlamıştı. TFF, bu konuda GSGM'den (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü) sağlamlık raporu talep etti. Göztepe'den sonra Beşiktaş'a da olumlu bir cevap verildi, ancak pandemi dönemi nedeniyle proje rafa kaldırıldı.

Kaynak: Fotospor

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI