Ahmet Akpınar: Hiçbir üyemizin adı mafya lideriyle anılmamıştır!

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve 2. Başkan Engin Baltacı'ya sert çıktı.

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve 2. Başkan Engin Baltacı'ya sert çıktı. Baltaçcı Engin baltacı'nın kurullara savaş açtığını belirterek "Bizim hiçbir üyemizin adı mafya lideriyle anılmamıştır" ifadesini kullandı. 

Beşiktaş kongre üyeleriyle bir araya gelen Akpınar, şu açıklamayı yaptı; "Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim, kongre üyelerinin oylarıyla seçilen kurulları yok saymasını kabul edemeyiz. Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi ve 2. Başkan Engin Baltacı durup dururken kurullara savaş açtı. Bunun nedenini anlayamadık. Kurulları tanımayan İkinci Başkanı biz de tanımıyoruz. 

Verdiğimiz kararı genel kurula getirsin, bakalım genel kurul ne diyecek? Bizim Beşiktaş'ta tek muhatabımız var d da genel kurul üyeleri. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü sadece Beşiktaş başkanı temsil eder. Ve kurulumuzun hiçbir üyesi bir mafya lideriyle birlikte anılmamıştır. Beşiktaş Beşiktaşlı duruşu adına sessiz kalıyoruz. Ama Engin Baltacı'nın kurulları hedef alması ve medyaya şikayet etmesi son durucu yanlış bir tutumdur."

Akpınar, Radyospor'a konuştu 

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ahmet Akpınar şu ifadeleri kullandı;  “Öncellikle Engin Baltacı bunları söyledi mi bilmiyorum. Ama itiraz etmediğine göre söylemiş. Kurulu tanımam mantığı yanlış biz oyla oraya geldik. Disiplin kurulu olarak bir karar verdik. Genel kurul bunun muhasebesini yapar. Engin Baltacı’nın kulübün sahibi gibi ahkam kesmesi doğru değil. Burası benim tapulu arazim gecekonduya izin vermem yanlış. Hiç kimsenin seçilmiş bir kurula böyle davranması doğru değil. Kurullar üzerine baskı kurup emir komuta olarak görmesi askerliğinden kalma bir alışkanlık ama biz askerde değiliz. Bizim adımızı hiç bir mafya lideri ağzına almamıstır. Beşiktaş’ın derdi çokken kurullara savaş acmak çok saçma”

Ahmet Nur Çebi’nin altını oyuyor

Baltacı’nın sözleri Başkan Ahmet Nur Çebi’nin altını oyuyor. Başkanla konuşmadım mesaj attım sadece. Bu çekismeler başkana zarar verir. Baltacı tüzüiü iyi okusun sadece o yetki Başkanda var. İkinci Başkanda o yetki yoktur. Biz babadan Beşiktaslıyız. Ethem Sancak için karar verdik bundan sonrası Genel Kurul’un kararı. 'Ben ne karar verirseniz verin bunu uygulamayacağım' dedi. İkinci bir kişiye ihraç kararını verdik neden sadece Ethem Sancak’ı savunuyor. Amator şubeler dökülüyor Şenol Güneş oyuncu istiyor bunlarla uğraşsınlar.

Engin Baltacı kurullara savaş açıyor 

Acaba böyle bir tavırla Başkanı zora sokup altına oyma çabası mıdır? Kulübü seçime götürüp başkanlık için mi çalışır bunu bilmem şeytanın avukatlığını yapıyorum sadece. Tavsiyemiz doğru mu değil mi Genel Kurul karar versin. Ethem Sancak’ın ne farkı var Beşiktaş’ta. Tahminlerim özel bu yüzden söyleyemem. Daha fazla kurcalayamam Engin Baltacı zaten kurullara savaş açıyor.

Rahmi Koç’un Ethem Sancak kadar değeri yok mu?

Engin Baltacı her şeyi bize sorup bizden izin alacaksınız diyor ne geçmişte ne gelecekte. Süleyman Seba bile güçlüyken kurullara böyle davranmadı. Biz oturup odasında kahve içtik ve uyumlu çalışacağız dedik neden bir kişi için bu kadar yaygara koparılıyor. Rahmi Koç toplantıya gelmedi diye divan üyeliği düşürüldü, o zaman haklarını savunsaydı. Ethem Sancak kadar değeri yok muydu? Ethem Sancak canlı yayında 'Beşiktaş’ı satın alacağım' dedi bu yüzden ihracı istendi. Biz tüzük gereği bir karar verdik. Bundan sonrası genel kurulda. Başkan bu duruma müdahale eder ve bu konu kapanır.”EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI