Alperen Coştu, Beşiktaş Kazandı

Beşiktaş, Büyükçekmece'yi farklı skorla mağlup etti.

Sezon sonunda NBA draftiında yüksek sıralardan seçilmesi beklenen Beşiktaş süper uzunu Alperen Şengün, Büyükçekmece karşısında harika performans gösterdi.

Siyah-Beyazlılar karşılaşmaya 9-0’lık bir karşı seriyle kötü başlangıç yapsa da Alperen ve yan parçaların harika performansıyla 89-104 gibi farklı bir galibiyete ulaştı.

Karşılaşmada 26 dakikaya yakın süre alan Şengün 12’de 11 ikilik isabetiyle 31 sayı kaydederken serbest atış isabetlerinde de 10’da 9 isabet yakaladı. Bütün bunların yanında 10 ribaunduyla double-double performansına imza attı.

3 asist – 2 blok – 2 top çalmayla da istatistik kağıdını süsledi.

Kaydettiği 31 sayı, 18 yaşındaki Alperen Şengün adına profesyonel kariyerindeki en skorer maçı oldu. Bu oyunu ona 42 verimlilik puanı şeklinde döndü.

Milli oyuncu bu yıl çıktığı 28 maçta 19.3 sayı – 9.3 ribaund – 2.4 asist – 1.3 top çalma – 1.5 blok ortalamalarına sahip performansa ulaştı. 

Eurohoops.net 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI