Atiba Hutchinson'dan İddialı Açıklama

Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Atiba Hutchinson iddialı açıklamalarda bulundu

Beşiktaş'ın yıldızı Atiba Hutchinson açıklamalarda bulundu. 2013-14 sezonundan bu yana siyah-beyazlı formayı giyen ve geldiği günden bu yana ilk 11’in vazgeçilmezi olan tecrübeli orta saha oyuncusu, kulübün ve futbol takımının son yıllardaki gelişiminin en önemli tanıklarından. 
 
Kendi  açısından bu yükselişi anlatan 34 yaşındaki futbolcu, “Kulüp son birkaç yılda doğru seçimler yaparak, doğru isimleri tercih ederek büyüdü. Benim burada olduğum ilk iki sezonda şampiyonluk yaşayamadık. Ama son iki sezonda daha doğru, daha sağlam giderek şampiyon olduk. Aramıza çok deneyimli, kazanma karakteri yüksek oyuncular katıldı. Kulübün bilinirliği uluslararası alanda çok yükseldi. 

Bugün geldiğimiz noktada hem Süper Lig’de ve hem de Şampiyonlar Ligi’nde her rakibi yenebileceğimize inanıyoruz. Bu özgüvene sahibiz. Bence bu çok önemli bir faktör. Takım olarak büyüdük, oyuncu grubu deneyim kazandı, daha olgun bir hale geldik. Bu sezon üst üste 3. şampiyonluğu elde etmek istiyoruz” dedi.
 
‘SEZON UZUN VE ZOR’
 
Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi’ni bir arada yürütmenin zorluğu hakkında da açıklama yapan Atiba, “Biz oyunculara büyük bir sorumluluk düşüyor. Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi, ikisi birlikte uzun ve zor bir sezon. Burada oyuncuların yaklaşımı çok önemli. Özgüvenimiz çok yüksek. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkabileceğimizi biliyoruz. Eğer Monaco deplasmanından da iyi bir sonuçla ayrılırsak şansımız iyice yükselecek. 

Oyuncular olarak sorumluluk almalıyız. Bilinçli hareket etmeliyiz. Birçok maç var. Her oyuncuya ihtiyaç var. Bu yaklaşımla hareket edersek bunun altından kalkarız” şeklinde konuştu. 
 
‘Temel mesele yabancı sınırı değil, eğitim’

 
Yabancı sınırı hakkında konuşan Atiba “Burada en önemli kriter genç oyuncularınızı hangi koşullarda, nasıl yetiştirdiğiniz” dedi.
 
Türkiye'deki yabancı sınırı tartışmaları hakkında fikrini aldığımız Atiba, şöyle konuştu: 

Yabancı sınırlamasına iki yönlü bakabilirsiniz. Bir sınırlama konulduğunda genç Türk oyuncuların takımlarında oynama olasılıkları artar. Bu da milli takımın seviyesini bir noktaya kadar yükseltir. Ama diğer taraftan lige iyi yabancı oyuncular geldiğinde ligin seviyesi yükselir. Türk oyuncular, daha kaliteli yabancılarla rekabet eder. Bence bu ikisini dengelemek gerekir.