Beşiktaş avantajı kaptı

Beşiktaş BOA, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası Çeyrek Final İlk Maçında Galip

Beşiktaş BOA, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası çeyrek final ilk maçında Fransız ekibi Lattes Montpellier'i 73-59 yenerek avantajlı bir skor elde etti. Karşılaşmanın rövanşı ise 29 Şubat Perşembe günü Fransa'da oynanacak.

BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde gerçekleşen mücadeleyi yöneten hakemler Silvia Marziali (İtalya), Alakbar Hasanov (Azerbaycan) ve Mladen Lucic (Karadağ) oldu. Beşiktaş BOA'nın galibiyetinde Elif Bayram 14, Evans 16, Lazic 8, Li 6, Nogic 17, Krivacevic 12, Melek Uzunoğlu ve Topuzovic'in katkıları önemli rol oynadı.

Maçın 1. periyodunu 21-11 önde tamamlayan Beşiktaş BOA, devreye 45-26'lık bir skorla girdi. 3. periyodu 61-42 önde tamamlayarak üstünlüğünü sürdüren Beşiktaş, karşılaşmadan 73-59 galip ayrıldı.

Lattes Montpellier cephesinde ise Alston 16, Jenkins 5, Toure 7, Rabot 21 ve Naigre 6 sayı ile skora katkı sağladı. Toure ise 38.50 dakikada beş faulle oyun dışında kaldı. 

Beşiktaş BOA'nın bu galibiyeti, takımın Avrupa kupalarındaki başarılı performansını sürdürmesi açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Rövanş karşılaşması ise büyük bir heyecanla bekleniyor.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI