Beşiktaş hisselerinde neler oluyor?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BJKAS) hisseleri, yatırımcılarına kabus yaşatıyor. Peki, neler oluyor? İşte yanıtı...

Borsada Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. Neden Hisseleri Çakıldı: İşte Detaylar!

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BJKAS) hisseleri, yatırımcılarına kabus yaşatıyor. Peki, neler oluyor? İşte yanıtı... 

Beşiktaş hisseleri inanılmaz düştü! İşte detaylar:

BJKAS koduyla işlem gören hisselere 19 Nisan'da 9 milyon 300 bin TL koyan bir yatırımcının parası dün itibariyle 2 milyon 534 bin TL'ye düştü.

Şirketin piyasa değeri 21.5 milyar TL'den 6 milyar TL'ye indi.

BJKAS'ın piyasa değeri 21.5 milyar TL'yi gördü:

Son 1 yılda 11.67 TL seviyesinden hızlı bir yükseliş gösteren hisseler, 19 Nisan'da zirveye ulaştı. Ancak, sonrasında tersine bir rüzgar esti.

Hisseler 12 işlem gününü aralıksız taban olarak kapattı ve dün itibariyle 25.34 TL'ye geriledi.

Beşiktaş'ın piyasa değeri düştü

Beşiktaş'ın piyasa değeri 21.5 milyar TL seviyesinden, 6.08 milyar TL seviyesine indi.

Beşiktaş, 2023 yılının son 6 aylık dönemi için borsaya 1 milyar 42 milyon TL zarar bildirmişti.

SPK'nın inceleme ve onay süreci bekleniyor:

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2 Nisan'da bedelli sermaye artışı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulundu.

Şirket, mevcut 240 milyon TL olan ödenmiş sermayesini yüzde 250 oranında artırarak 840 milyon TL'ye çıkarmayı planlıyor.

Beşiktaş yönetimi, 600 milyon TL'lik payı 4 TL bedelle yatırımcısına satacak. Bu sayede yaklaşık 2 milyar 400 bin TL kaynak sağlanması hedefleniyor.

Sermaye artışı için SPK'nın inceleme ve onay süreci bekleniyor.

3 kişi tutuklandı

Geçmişte adı Biotrend Çevre ve Enerji, Dagi, Anel Elektrik, Escar ve Nurol GYO gibi bir çok hisse ile anılan borsacı Ferhan Kaya ve onunla beraber hareket eden 3 kişi tutuklandı.

Borsanın tanınan isimlerinden Ferhan Kaya ve birlikte hareket ettiği öne sürülen 3 kişi, bugün çıkarıldıkları İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’ndeki duruşmada tutuklandı. Konuyla ilgili olarak sızan bilgilere göre Ferhan Kaya, Beşir Kaya, Talip Oruç ve Orhan Sönmezsoy isimli şahısların, birden fazla kişi ile tehdit suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Adliyeden sızan bilgilere göre, Kaya ve 3 kişiyle ilgili delil ve belgeleri değerlendiren mahkeme, delil yok etme ve müşteki ile tanıklara baskı yapılması şüphesiyle şahısların tutuklanmasına karar verdi. Şüphelilere adli kontrol hükümleri uygulanmadı.

Ferhan Kaya ve 3 kişinin ise ifadelerinde, kendilerine yönelik suçlamaları reddettiği belirtildi. Sorguda Mehmet Akdere, Ahmet Akdere isimlerinin geçtiği de öğrenildi.

Silahlı saldırı 

Bir süre önce Zorlu Center önünde aracındayken silahlı saldırıya uğrayan Borsacı Mehmet Akdere ile birlikte hareket ettiği konuşulan Ferhan Kaya’nın ismi son zamanlarda Beşiktaş hisseleri ile anılıyordu.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI