Beşiktaş küme düşüyor!

Beşiktaş Basketbol Şubesi'nde tarihi başarısızlık...

Amatör sporlarda büyük çöküş yaşayan Beşiktaş'ın basketbol şubesi küme düşmeme mücadelesi vermesi camiada üzüntüyle takip ediliyor. 

Geçtiğimiz Cumartesi günü Yukatel Merkez Efendi'ye deplasmanda son saniye basketiyle 75-74 mağlup olan Beşiktaş Emlak Jet Erkek Basketbol Takımı sezon başından bu yana oynadığı 9 maçta sadece 2 galibiyet alabildi. Küme düşme adayları arasında gösterilen Siyah-Beyazlı takım, averajla sondan üçüncü sırada yer alıyor. Beşiktaş'ta yaşanan büyük başarısızlığın ardından Baş Antrenör Ahmet Kandemir'in istifa edeceği konuşuluyor. Aynı zamanda basketbol şubesinin koordinatörü görevini üstlenen Kandemir'in alınan kötü sonuçlar nedeniyle saha içinde görev almak istemediği baş antrenörlük için bazı isimlerle temaslara geçtiği belirtiliyor. 

Kadın Basketbol küme düşme hattında 

Kadın basketbolun ekol kulüplerinden biri olan Beşiktaş Kadın Basketbol takımı da erkek basketbol takımı gibi tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Geçtiğimiz hafta kendi sahasında ÇBK Yenişehir'den fark yiyen Beşiktaşlı kadın basketbolcular 9 maçta 2 galibiyet 7 yenilgiyle sondan ikinci sırada yer alıyor. Otoriteler, iki takımın küme düşeceği ligde Beşiktaş'ın ligde kalmasının zor olduğunu yorumluyor. 

Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı'nın faaliyetlerine 2019 yılında son verilmişti. Eczacıbaşı'nın pilot takımı olan Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı ise  Sultanlir Ligi'nin bir alt kategorisi olan 1. Lig'de mücadele ediyor. 

Hentbolde yıllarca şampiyonluklara ambargo koyan Beşiktaş, bu sezon bu spor dalında da küçültmeye gitme kararı aldı. Siyah-Beyazlı takım hentbolde  5. sırada bulunuyor. 

Kartalhaber

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI