Beşiktaş Sevdalısı Kongre Üyesinin İsyanı

Beşiktaş genel kurulu üyesi Mehmet Oşar'ın her kulüpte olduğu gibi  ve geçmiştede Beşiktaş JK yapılmış olan   yıllık aidatların ödenmesi ile ilgili haksız suçlamalarla disipline sevk işlemine tepkisi

Beşiktaş genel kurulu üyesi Mehmet Oşar ın her kulüpte olduğu gibi  ve geçmiştede Beşiktaş JK yapılmış olan   yıllık aidatların ödenmesi ile ilgili haksız suçlamalarla disipline sevk işlemine tepkisi... 

İşte Mehmet Oşar'ın açıklaması; 

''Çocukluğumdan beri gönül verdiğim siyah-beyaz renklere önce tribünlerde sonra da 2014 yılından beri Genel Kurul üyesi olarak inandığım hakkaniyette hizmet etmekteyim. Sayın Beşiktaş JK Başkan ve Yönetim Kurulu talebi ile yıllık aidat ödememizle ilgili disipline sevkimiz dikkat çekicidir.

Beşiktaş’ımızın daha önemli öncelikleri varken yıllık aidatlar gibi bir konuya bu kadar mesai harcanması kulübümüze bir şey kazandırmadığı gibi birçok delegemizi de ciddi anlamda üzmüştür.

Aidatların ödendiği döneme bakıldığı zaman ülkemizde pandeminin ciddi anlamda pik yaptığı, ağır hasta ve vefat sayılarının çok yüksek olduğu dönemlerdir. Yurt dışına giriş çıkışlar yasaklı, 65 yaş üstü insanların sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde, dostlarımızın ricasına istinaden “Senin elinden geliyor, bizim aidatları da sen öde, biz sana ödemesini yaparız.” taleplerinden sonra Beşiktaşlı-Beşiktaşlının kardeşidir mantığı ile önce yakın dostlarımız daha sonra da ricaya binaen diğer dostlarımızın da isteğini kırmadan aidatlarını ödedik.

Ancak bir süre sonra ödemelerimiz bize iade edildi. Biz de sahiplerine geri verdik. Burada kulübümüz Beşiktaş hiçbir zarar görmemiş ve hiçbir problem de yaşamamıştır. İlgili kanunlarımıza da bakıldığında “Alacaklı borcun kimin ödediğine karışamaz.” ibaresi vardır. Bu sebeple disipline verilecek bir unsur oluşmamıştır.

Ben Beşiktaş’ımızın Genel Kurul üyeliğini vicdanında, Beşiktaş aşkını çocukluğundan beri kalbinde yaşayan 55 yaşında bir insanım. Beşiktaş’tan sevdamdan başka hiçbir beklentim olmadığı gibi hiçbir derneğe ve yapıya da üye değilim.

Beşiktaş’ın al-i menfaatleri neyi gerektiriyorsa hep onu yaptım, yapmaya da devam edeceğim.

Şanlı camiamızda şu bilinmelidir ki;

Hiçbir şerefli Beşiktaş delegesi, Beşiktaş’ın menfaatlerine ters bir kararda oyunu satmaz, hiçbir delegemizin oyu satılık değildir!

Sayın Yönetim Kurulu üyemizin buna benzer söylemleri etik değildir. Bu tür söylemler Beşiktaş’ı temsil eden bir yöneticiye yakışmamıştır.

Nihai olarak, Beşiktaş’ımızın çok daha önemli öncelikleri vardır. Sayın yönetim bütçeyi düzenlemeli, geçmişi incelemeli, geleceğe temiz bütçe için çalışmalıdır. Birlik beraberliği artırmalı, müzemizi “Şerefimizle-Hakkımızla” aldığımız kupalarla doldurmalıdır. Beşiktaş adını dünya markası haline getirmelidir.

Böylesine önemli gündemler ve işler varken, aidatları incelemek, disipline vermek Beşiktaş’a fayda getirmeyeceği gibi birlik ve beraberliğe sekte vuracaktır. Nice mutlu günlerde siyah-beyaz bayraklarla meydanlarda buluşmak ümidiyle!"

 Saygılarımla.

 

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi

Mehmet OŞAR

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI