Beşiktaş'a 2 rakip daha

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nu 2026 ve 2027 yıllarında düzenlenecek...

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi Finalleri İçin Adaylık Yarışında

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nu 2026 ve 2027 yıllarında düzenlenecek UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi finallerinden birine ev sahipliği yapması için UEFA'ya önermişti. Ancak, Beşiktaş'ın yanı sıra Almanya da iki stadıyla adaylık başvurusu yaparak rekabete dahil oldu.


TFF tarafından yapılan açıklamada, Beşiktaş Park Stadyumu'nun 2026 ve 2027 yıllarındaki finaller için adaylığını resmi olarak bildirdiği belirtilmişti. Ancak Almanya Futbol Federasyonu, Frankfurt Deutsche Bank Park'ı Avrupa Ligi finaline, Leipzig Redbull Arena'yı ise Konferans Ligi finaline ev sahipliği yapmak üzere aday gösterdi.


2026 ve 2027 Avrupa Ligi ile Konferans Ligi finalleri için toplamda 9 şehir adaylık başvurusu yaparken, bu şehirler arasında İstanbul, Frankfurt ve Glasgow Avrupa Ligi finaline, İstanbul, Leipzig, Kudüs, Glasgow, Oslo ve Cenevre ise Konferans Ligi finaline ev sahipliği yapma şansını elde etmek istiyor. Beşiktaş'ın Tüpraş Stadyumu, uluslararası arenada prestijli bir organizasyona ev sahipliği yapma yolunda Almanya'nın ardından bir diğer güçlü rakibi olarak ön plana çıkıyor. UEFA'nın vereceği karar, bu şehirlerin ve stadyumların ev sahipliği potansiyeli, altyapısı ve organizasyon deneyimi göz önüne alınarak belirlenecek.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI