Beşiktaş'a dava

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş'a Alacak Davası Açtı: Bilet ve Loca Gelirlerinden Yüzde 7 Pay Talebi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş'ın stadında 2022-23 futbol sezonunda düzenlenen maçlarda elde edilen bilet ve loca gelirlerinden yüzde 7 pay alacağının ödenmemesi nedeniyle Siyah-Beyazlılar'a karşı 776 bin 294 lira 69 kuruşluk alacak davası açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, bakanlık tarafından stadın kullanım haklarının Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'ne verilmiş olmasına rağmen, şu anda stat kullanımı ve gelirlerinin Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin kontrolünde olduğu belirtildi. Bakanlık, bu durumu kabul etmediğini ve sözleşmeye aykırı olduğunu savundu. Dilekçede, kulübün, sözleşmeye göre stadyum kullanım hakkını üçüncü kişilere devredebileceğine dair hiçbir onay alınmadığı ifade edildi.

Dava dilekçesinde ayrıca, bazı maçlarda loca gelirinin sıfır olarak kaydedildiği ve iki kurumun kayıtlarının detaylı bir şekilde incelenerek hasılatın belirlenmesi gerektiği vurgulandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş'a ait bu miktardaki alacağın mahkeme kararıyla tahsil edilmesini talep etti.


Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek kamuoyunu bilgilendireceğiz.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI