Beşiktaş'a Güven Yalçın Piyangosu

Güven Yalçın'ın İtalya'daki geleceği merak konusu...

Beşiktaş, ara transfer döneminde genç golcüsü Güven Yalçın'ı Lecce'ye kiralamıştı. İtalyan basını, Güven'in performansını dikkat çekerken, Lecce teknik direktörü Corini'nin Güven ile ilgili gelecek adına düşündüğü planı ve ödenebilecek bonservisi yazdı. 

Ara transfer sezonunda Beşiktaş'tan ayrılarak İtalya Serie B ekiplerinden Lecce'nin yolunu tutan genç golcü Güven Yalçın için çarpıcı gelişmeler yaşanıyor.

İtalyan spor medyası, konu ile ilgili yazdığı haberde Güven'in oynadığı futbola değinirken, Lecce teknik direktörü Corini'nin kendisine dair düşüncelerini okuyucularıyla paylaştı.

14 MAÇI KALDI
Haberin detaylarında yer verilen bilgilerde, Corini'nin bir an önce takıma monte etmek için Güven'in yüzde 100 fit olmasını ve form tutmasını heyecanla bekliyor.

Bununla beraber Lecce'nin, Güven'in bonservisini almak için kalan 14 maçtaki performansını titizlikle izleyeceği ve oyuncunun kendisini göstermesi halinde Beşiktaş'tan tapusunun alınabileceği kaydedildi.

COSENZA MAÇINDA POZİTİF DÖNÜŞ
Öte yandan Güven'in, Lecce'nin Cosenza ile oynadığı karşılaşmada (15') sahada gösterdiği peroformansının teknik heyet tarafından olumlu geri dönüş aldığı ifade edildi.

YETENEKLERİNDEN ÖVGÜYLE BAHSETTİLER
Güven Yalçın'ın Cosenza maçındaki performansından övgüyle bahseden İtalyanlar, oyuncunun top sürme yeteneğinin mükemmel olduğunu ve hem çalım yeteneğinin hem de oyunu izleme kabiliyetinin üst düzey olduğunu dile getirdi.

BEŞİKTAŞ'A NE KADAR ÖDENECEK?
Bonservisi Beşiktaş'ta bulunan Güven Yalçın'ın satın alma opsiyonunun 5 milyon euro olduğu kaydedilirken, Lecce yönetiminin sezon sonunda genç golcünün bonservisini almaya sıcak baktığı aktarıldı.

PESCARA MAÇINDA SAHADA 
Lecce'nin Serie B'de oynayacağı bir sonraki maç olan Pescara müsabakasında da Güven'in, teknik direktörü Corini tarafından şans bulacağı kaydedildi.

Güven Yalçın bu sezon Beşiktaş'ta 16 maçta yer alırken Lecce'de 2 karşılaşmada sahada kalmış ve toplam 3 gol 1 asistle oynamıştı.

Fotomaç 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun