Beşiktaş'ın acı günü

Beşiktaşlı eski futbolcu, Zlatan Arnautovic, 68 yaşında hayatını kaybetti.

Daha önce Türkiye'de Beşiktaş forması da giymiş olan Dinamo Zagreb'in eski oyuncularından Zlatan Arnautovic, 68 yaşında hayatını kaybetti.

Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş forması da giyen Zlatan Arnautovic, 68 yaşında vefat etti. 24sata'nın ailesine yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre Dinamo Zagreb'in eski oyuncularından Arnautovic, Zagreb'deki dairesinde hayatını kaybetmiş şekilde bulundu. 

1981 yılında Banja Luka'dan Dinamo Zagreb'e transfer olan Bosna-Hersek kökenli Arnautovic, 1982'de takımının dördüncü Yugoslavya şampiyonluğunda ve 1983'teki yedinci Yugoslavya Kupası zaferinde kadroda yer aldı. 

Zlatan Arnautovic, 1983-84 sezonunu ise Türkiye'de Beşiktaş formasıyla geçirdi. Daha önce Dinamo Orahovica'ya verdiği röportajda Arnautovic, "Hep gelip Dinamo'da oynamak istemiştim ama Borac daha önce gitmeme izin vermediği için Dinamo'ya 27 yaşında imza attım. Dinamo'da 3 sezon geçirdim. O zamanlar 1 milyon Mark karşılığında Beşiktaş'a transfer oldum. Dinamo'dan ülkenin en iyi savunmacılarından biri olarak ayrıldığım için kulüp benden iyi para kazandı. Kısa süre sonra Zagreb'e döndüm. Profesyonel kariyerim 1985'te sona erdi" ifadelerini kullanmıştı. 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI