Beşiktaş'ın Borcu 'Yok Artık!' Dedirtti... Kulüpte Neler Olmuş Neler!

Beşiktaş'ın son 1 yılda 600 Milyon TL. arttığı ortaya çıktı. İşte Beşiktaş'ın borç rakamı...

Beşiktaş'ın borcu açıklandı. Siyah Beyazlıların 6 Mart'ta online olarak yapılacak olan Divan Kurulu Toplantısı öncesi Denetleme Kurulu borcu açıkladı. Denetleme raporuna göre son bir yılda Beşiktaş'ın borcu 600 milyon lira arttı.

Beşiktaş‘ın borcu açıklandı. Siyah Beyazlıların 6 Mart’ta online olarak yapılacak olan Divan Kurulu Toplantısı öncesi Denetleme Kurulu borcu açıkladı. Denetleme raporuna göre son bir yılda Beşiktaş’ın borcu 600 milyon lira arttı.

Beşiktaş’ın bir önceki denetleme raporunda 3.37 milyar lira olan borcu 3.57 milyar liraya çıktı. Böylece Beşiktaş’ın borcu 3 aylık dönemde 220 milyon lira daha artmış oldu. Rapora göre Beşiktaş’ın borçları son bir senede % 21 oranında artmış oldu. 600 milyon liralık artış ayrıca son 20 senede yapılan borcun % 25’ine denk geliyor.

Yöneticiler 38 milyon lirayı geri aldı!

Beşiktaş’ta Denetleme Kurulu raporuna göre bir önceki dönem siyah beyazlı yöneticiler kulübe 113 milyon lira verdiği rapor edilmişti. Bu dönem ise Çebi ve yöneticilere olan borç 38 milyon lira düşerek 75 milyon liraya geriledi. Rapora göre Beşiktaşlı yöneticiler 38 milyon lira parasını geri almış oldu.

Bırakmam Seni kampanyasında ne kadar toplandı?

Beşiktaş Denetleme Kurulu bu dönem raporunda Bırakmam Seni kampanyasında toplanan parayı da açıkladı. Daha önce Beşiktaş resmi sitesinde önce 150 milyon lira toplandı açıklaması yapılmış ancak daha sonra Ahmet Nur Çebi yönetimi toplanan parayı 82 milyon lira olarak açıklamıştı. Denetleme Kurulu raporunda ise 2020 yılı sonu itibari ile Beşiktaş’ın kasasına giren paranın 33 milyon lira olduğu yazıldı.

Finansal borçlar % 25 arttı!

Beşiktaş’ın finansal borçları da artmaya devam ediyor. 2019 yılında 1.6 lira olan finansal borçlar 2020 yılı sonunda %25 artışla 2.milyar liraya ulaştı. Böylece son bir senede 400 milyon lira artış yaşanmış oldu. diğer taraftan Beşiktaş futbol A.Ş.’nin 6 aylık zararı bir önceki döneme göre % 50 artış yaşadı 227 milyon liraya ulaştı.

KPMG raporundan ses yok!

Denetim Kurulu Raporu’nda Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi’nin seçim sürecinde söylediği “Son 10 yılı denetleteceğim” sözü üzerine anlaşılan KPMG firmasının raporuna da değinilirken raporla ilgili kendilerine her hangi bir bildirimde bulunulmadığı belirtildi. Denetleme Kurulu daha öncede Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu ilgilendiren Fulya Otopark’ın kiraya verilmesi ve Çatı Danışmanlık İşi ile ilgili raporlar hazırlamış ancak Çebi yönetimi 6 ay geçmesine rağmen raporları açıklamamıştı.

Beşiktaş Dergisi

Beşiktaş Dergisi ile ilgili son dönemde ortaya atılan 8,5 milyon liralık iddia ise bu dönemki denetleme raporunda yer almadı. Bunun sebebinin ise inceleme döneminden sonra ki dönemde iddiaların ortaya çıkmadı. Beşiktaş Dergisi ile ilgili iddiaların bir sonraki dönem raporunda yer alması bekleniyor.

SbHaber.com

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun