Beşiktaş'ın Grubu ve EuropeCup Formatı Değişti

FIBA, Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın da yer aldığı FIBA EuropeCup formatını değiştirip grupları yeniden oluşturdu ve belli merkezlerde düzenlenmesi kararı aldı.

FIBA, Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın da yer aldığı FIBA EuropeCup formatını değiştirip grupları yeniden oluşturdu ve belli merkezlerde düzenlenmesi kararı aldı. Beşiktaş'ın bulunduğu D Grubu'nda CSM Oradea (Romanya), BC CSU Sibiu (Romanya), BC Balkan (Bulgaristan) takımları yer aldı. 

Yeni gruplar şöyle:


A Grubu: Egis Kormend (Macaristan), Unahotels Reggio Emilia (İtalya), Belfius Mons- Hainaut (Belçika), Iraklis (Yunanistan)


B Grubu: BC Kyiv-Basket (Ukrayna), BC Rilski Sportist (Bulgaristan), BC Prometey (Ukrayna), Kapfenberg Bulls (Avusturya)


C Grubu: Ironi Ness Ziona (İsrail), Szolnoki Olajbanyasz (Macaristan), BM Slam (Polonya), Sporting CP (Portekiz)


D Grubu: Beşiktaş, CSM Oradea (Romanya), BC CSU Sibiu (Romanya), BC Balkan (Bulgaristan)


E Grubu: London Lions (Büyük Britanya), BC Dnipro (Ukrayna), Anwil (Polonya), Fribourg (İsviçre)


F Grubu: Heroes Den Bosch (Hollanda), BC Parma (Rusya), BC Borisfen (Belarus), Donar Groningen (Hollanda)


Normal sezon, 26-29 Ocak 2021 tarihleri arasında tekli rövanş usulü formatında ve tek bir salonda oynanacak.

Her normal sezon grubunu en üstte tamamlayan iki kulüp ve 3’üncü sırada yer alan en iyi dört kulüp Son 16 Turu’na katılacak.


Son 16 Turu eşleşmeleri, 6 grubun lideri ve en iyi 2’nci sırada yer alan iki kulübün seri başı olduğu ve diğer takımların seri başı olmadığı, bir çekilişle belirlenecek. Normal sezonda aynı grupta yer alan kulüpler eşleşemeyecek.


Son 16 Turu ve çeyrek finaller, 23-25 Mart 2021 tarihleri arasında play-off dağılımına dönemine göre, her biri dört takımdan oluşan dört ayrı sahada, tekli eleme maçları şeklinde oynanacak.


Dörtlü Final, 23-25 Nisan 2021 tarihleri arasında tek bir salonda oynanacak.


FIBA, Avrupa’daki koronavirüs salgınının durumunu izlemeye ve gerekirse turnuvalarıyla ilgili diğer güncellemeleri iletmeye devam edecek. 

Eurohoops

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun