Beşiktaş'ta 3 Ayrılık

Beşiktaş Yönetimi, harcama limitine uymak için takımda operasyon yapacak.

Beşiktaş, harcama limitine uymak için önce gelir getirecek, masrafı azaltabilecek maliyetli oyuncularla yollarını ayıracak. Kalan isimler ile de indirim anlaşması yaparak, sponsorluklarla gelir artırıcı formüller üretecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkladığı transfer limitinden memnun olmasa da çalışmalarına hemen başlayan Beşiktaş Yönetimi, krizi aşabilmek için bir yol haritası çizdi. Sponsorluk gelirlerinden, oyuncu satışına kadar birçok kapıyı zorlayacak olan Beşiktaş yönetiminin ilk hedefi Vida, Lens ve Ljajic gibi yüksek maaş alan oyuncuları elden çıkarabilmek...

Milliyet'in haberine göre; 36 milyon euro civarında bir harcama limitine sahip olmasına rağmen, takım bütçesinin de 37 milyon euro civarında olması nedeniyle şu an teknik olarak transfer yapamayacak olan Beşiktaş Yönetimi, önce Burak Yılmaz’ın ayrılışından kaynaklanan yıllık 2.5 milyon euroyu düşecek. Yine Burak Yılmaz gibi yüksek maaşlı oyuncularından kurtularak hem bonservis geliri elde etmek hem de yerlerine daha düşük bütçeli futbolcular alacak olan siyah-beyazlılar, tüm yoğunluğunu öncelikle bunun üzerine verecek.

Necip Uysal ve Oğuzhan Özyakup ile görüşerek bu futbolculardan indirim sözü olan yönetim, daha sonra Douglas ve Enzo Roco ile yolları ayırmaya çalışacak. Beşiktaş Yönetimi, en büyük sıkıntıyı ise Ocak ayında Siyah-Beyazlı takımdan gönderilen teknik direktör Abdullah Avcı’da yaşıyor. Avcı ile  tazminat anlaşması yapmadan yollarını ayıran yönetim, herhangi bir kulüple anlaşamadığı için Avcı’ya ödenen maaşı da, transfer limiti içerisinde göstermek zorunda kalıyor.

Beşiktaş Yönetimi’nin, bu krizi aşmada süreceği son koz ise sponsorluk gelirleri... Formanın sırtına ve şortun kenarına yerleştirmek için sponsorluk görüşmeleri yapan Beşiktaş Yönetimi, bu gelirleri getirebilmesi durumunda, TFF transfer limitini yeniden güncelleyebilecek.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun