Beşiktaş'tan Aboubakar Açıklaması

Beşiktaş transfer haberleri... Beşiktaş'ta flaş transfer gelişmesi...

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme turunda 1-1 biten maçın sonrasında penaltılarla Portekiz ekibi Rio Ave'ye elenerek Avrupa macerasına nokta koyan Beşiktaş'ta Teknik Sorumlu Murat Şahin mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"BEKLEMEDİĞİMİZ BİR YENGİLGİ ALDIK"
120 DAKİKAYI  değerlendirerek sözlerine başlayan MuratŞahin, "Maalesef penaltılarla elendik ve turu kaybeden taraf olarak çok üzgünüz. Geçmek istediğimiz bir turdu ki, kolay da geçebileceğimiz bir tur olduğunu düşünüyorum. Karşılaşmayı çok farklı yöne götürecek pozisyonlarımız var. Buna karşılık 85'te bir pozisyon verdik ve gol oldu. Bu tarz maçlarda 2'yi, 3'ü atmak gerekiyor. Maç penaltılara kaldığı zaman şansınız 50 oluyor. Beklemediğimiz bir yenilgiyle Avrupa'ya veda ettik" dedi. 

"ROTASYON DEĞİL!"
Karşılaşma öncesinde Beşiktaş'ın rotasyon yaptığı yönündeki yorumlarla ilgili konuşan Murat Şahin, "Bizim kadromuza baktığınızda şu oynamayacak dediğiniz kim var. Bugüne kadar oldukça iyi oynamış Güven'i oynattık. Adem Ljajic, Dorukhan, Boyd, Lens'e şans vedik. Rotasyon yapmadık. Bu 11 bu takımda her zaman oynayabilir. Mecburen kullanamadığımız isimler oldu. Yenildiğiniz zaman her şey tartışılır. Bu kadroyu bugün çıkarttığımızda rotasyon kafamızda yoktu. Bu kadro iyi de oynadı ve birçok pozisyonumuz vardı. İlk yarıda 3 net pozisyon vardı. Golü yedikten sonra 2 net pozisyonumuz vardı. Yenildiğimiz zaman bu tartışmalar olacaktır. Yapacak bir şey yok. Önümüze bakmak durumundayız. Tabii ki elenmek istemezdik. Büyük takımız ve büyük hedeflerimiz var. Her kategoride olmak istiyoruz. Bu sene için bunu başaramadık, skorlar bunu gösteriyor. Bundan sonrasına bakacağız" dedi.

"ABOUBAKAR'LA KONUŞACAĞIZ"
Son olarak yeni transferler Josef de Souza ve Aboubakar'la ilgili de konuşan Murat Şahin, şunları söyledi; "Josef de Souza şu anda antrenmanları yapıyor ama evrakları yok. Evrak olsa şu anda yarım saat oynayabilecek kapasitesi var. Lisansı ne zaman çıkarsa kadroya o zaman alacağız. 10 güne yakın süredir antrenman yapıyor. Gökhan Töre'nin lisansı yetişti ve oynattık. Aboubakar'ın son durumununu inceleyeceğiz ve onunla  konuşacağız ve en kısa sürede hazırlamaya çalışacağız. Konyaspor ve Gençlerbirliği maçının ardından milli ara var ve ardından bay geçeceğiz. Bundan sonrasında da herkes hazır duruma gelecektir." 


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun