Beşiktaş'tan Bahçeşehir'e Geçit yok

Basketbol Süper Ligi erteleme maçında Beşiktaş, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Bahçeşehir Koleji’ni 83-77 mağlup etti.

Basketbol Süper Ligi erteleme maçında Beşiktaş, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Bahçeşehir Koleji’ni 83-77 mağlup etti.  

Bu sonuçla birlikte Beşiktaş 27. maçında 16. galibiyetini alırken Bahçeşehir Koleji 28. maçında 18. kez kaybetti.

Akatlar Spor Kompleksi'nde oynanan mücadelenin ilk çeyreği denk bir mücadeleye sahne olurken ev sahibi Beşiktaş’ta skor yükünü çeken isim Şehmus Hazer oldu. Konuk ekibin bu dönemdeki en skorer ismi Vladimir Stimac‘tı. İkinci çeyrekte konuk ekip, İsmet Akpınar’ın skor anlamında sorumluluk almasıyla skor üstünlüğünü ele geçirirken devre arasında soyunma odasına Bahçeşehir’in 48-46’lık üstünlüğüyle girildi.

Soyunma odasından dönüşte taraflar denk bir mücadele sergilemeye devam ederken skor yükünü çeken isimler Şehmus Hazer ve İsmet Akpınar oldular. Mücadelenin final periyoduna konuk ekibin 63-60’lık avantajıyla girildi. Son çeyrekte Alperen Şengün ve Markel Johnson’ın etkili oyunuyla Beşiktaş  karşılaşmayı kazanmayı başardı.

Ev sahibi Beşiktaş’ta 25 sayıyla oynayan Şehmus Hazer en skorer isim oldu. James Blackmon 15 sayı – 2 ribaunt kaydederken Markell Johnson da 10 sayı – 3 ribaunt – 7 asistlik bir performans sergiledi. Joel Berry de 12 sayıyla çift haneli skor üreten bir diğer isim oldu.

Konuk ekipte İsmet Akpınar 20 sayılık performansıyla en skorer isim olurken Vladimir Stimac da 18 sayı – 11 ribaunt – 3 asist ile oynadı. Kenardan gelen Erkan Yılmaz da 10 sayı – 9 ribauntluk bir performans sergiledi.

Çeyrek skorları:
1. çeyrek: 26-24
2. çeyrek: 46-48 (20-24)
3. çeyrek: 60-63 (14-15)
4. çeyrek: 83-77 (23-14)

Eurohoops.net

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI