Beşiktaş'tan sert açıklama: Kabul edilemez!

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Koçu Ahmet Kandemir, Kerem Kuthan Doğan hakkında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Koçu Ahmet Kandemir, Kerem Kuthan Doğan hakkında açıklamalarda bulundu.

2022-23 sezonu hazırlıklarını sürdüren Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş'ta bir genç oyuncu krizi daha yaşanıyor.

siyah-beyazlı takımın Baş Antrenörü Ahmet Kandemir, kulübün resmi sitesinden yayınlanan açıklamalarında konuya açıklık getirdi ve Kerem Kuthan Doğan’ın menajerlik şirketine yönelik sert ifadeler kullandı.

Ahmet Kandemir’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Birkaç gündür çıkan haberler üzerine bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Göreve geldiğimiz günden itibaren altyapımızdan oyuncular yetiştirerek onları A Takım seviyesinde mücadele edecek konuma getirmek ve Türk basketboluna kazandırmak için planlamalar yapıyoruz. Kerem Kuthan Konan da altyapımızda yer alan ve 2 senedir BGL ve A takımda süre vererek kariyer planlamasını yaptığımız yetenekli ve bizim için değerli bir oyuncudur.

Her genç oyuncumuzda olduğu gibi Kerem Kuthan Konan’a da 18 yaşına geldiğinde Kulübümüzün şartlarını zorlayarak çok ciddi bir teklifte bulunduk. Kerem Kuthan Konan’ın menajerliğini üstlenen şirketle toplamda 4 defa görüşmemiz oldu. Bu görüşmelerde; oyuncunun gelişimi, kariyer planlaması ve kadro yapısındaki yeri gibi asıl önemli konular konuşulması gerekirken menajerlik şirketi sadece oyuncunun maaşı üzerinden görüşmeleri sürdürdü. Sonuç olarak da 18 yaşına henüz girecek olan ve altyapımızdan çıkmış bir basketbolcu için 4 yıl karşılığında toplamda 20 milyon TL’ye varan bir kontrat talebinde bulunuldu. Bu teklifin şu anda Türk basketbol piyasasında kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Ayrıca TBF’nin kulüplere vermiş olduğu sözleşmenin dışında da bir sözleşme şartı koşuldu. Bu durumun olağan dışı ve kabul edilebilir bir durum olmadığını nedenleriyle hem menajerlik şirketine hem de Kerem Kuthan Konan’a defalarca anlattık. Fakat menajerlik şirketi yaptıkları teklifin kabul edilmemesi durumunda Kerem Kuthan Konan’ı yurt dışına götüreceklerini bildirdiler ve şu anda Kerem Kuthan Konan Beşiktaş Emlakjet ile sezon öncesi çalışmalarını yapmak yerine yurt dışında bilmediğimiz yerlerde kariyerini sürdürmeye gitti. Bu durum aynı menajerlik şirketi tarafından 3. kez Kulübümüze karşı uygulanan bir politika oldu. Diğer iki oyuncu Samet Yiğitoğlu ve Demir Doğan ile ilgili FIBA’da davalarımız devam etmektedir.


Menajerlik şirketinin sergilediği bu tavra hem TBF’nin hem de FIBA’nın duyarsız kalmayacağını düşünüyoruz. Altyapımızda şu anda yer alan ve kariyer planlamalarını yaptığımız oyuncularımıza bu menajerlik şirketi ile çalışmalarını istemediğimizi bildirdik. Bu menajerlik şirketi bu tavırlarını sürdürdüğü takdirde Beşiktaş bünyesinde yer alan hiçbir oyuncu ile çalışma imkanları olmayacak. Şu anda mücadele ettiğimiz durum her kulübün başına gelebilecek bir durumdur. Altyapıya yaptığımız yatırımın karşılığını A Takım seviyesinde almaya başlayacağımız zaman, menajerlik şirketlerinin sadece para odaklı duruma yaklaşmaları ve yapılan yatırımı boşa çıkarıyor olmaları gerçekten kabul edilebilir bir durum değildir. Kerem Kuthan Konan yetenekli, önü açık ve Türk basketboluna uzun yıllar hizmet edebilecek yapıya sahip bir oyuncudur. Fakat gelinen noktada yurt dışında belirsizliğe doğru götürülmesi hem kendisine hem kendisine yapılan yatırıma hem de Türk basketboluna büyük bir ihanettir. Gelişimi açık ama henüz bir şey ispat edememiş oyunculara bu yaşlarda bu paraların verilmesini ve istenmesini doğru bulmuyoruz. Geçmişte bu duruma maruz kalan ve kaybolup giden bir sürü oyuncuya şahit olduk.

Basketbol Şubesi olarak bir politikamız var ve bu politika doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. Bizim politikamıza uyan her oyuncuya kapımız sonuna kadar açıktır. Gelişime açık, oynamanın ve sahada kalmanın ne kadar değerli olduğunun farkına varan ve paradan önce bu yaşlarda basketbolun içinde kalmaları gerektiğinin mantığını kavrayan her oyuncu için Beşiktaş’ın kapıları her zaman açıktır.”

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI