Çocukluk aşkı

Beşiktaş ara transferde Vincent Aboubakar’ın ardından Amir Hadziahmetovic’i de resmen kadrosuna kattı. İşte detaylar... (BJK haber transfer)

Beşiktaş'la 4,5 yıllık sözleşme imzalayan Amir Hadziahmetovic, Bosna Hersek’te geçirdiği çocukluk yıllarından itibaren Beşiktaş’ı desteklediğini vurguladı, farklı kulüplerden teklifler almasına rağmen fedakarlık yaparak siyah beyazlı kulübü tercih ettiğini ifade etti.

Beşiktaş ara transferde Vincent Aboubakar’ın ardından Amir Hadziahmetovic’i de resmen kadrosuna kattı. Arabam.com Konyaspor’dan transfer edilen 25 yaşındaki Bosna Hersekli orta saha oyuncusu 4,5 yıllık resmi sözleşmeye imza atarak, siyah-beyazlı takıma katıldı.

Konyaspor’da 7 yıl top koşturduktan sonra Beşiktaş’a gelen Hadziahmetovic çok mutlu olduğunu söyledi. Ülkesi Bosna’da geçirdiği çocukluk yıllarından itibaren Beşiktaş’ı desteklediğini aktaran başarılı futbolcu, siyah-beyazlı forma altında şampiyonluklar yaşamak, kupalar kaldırmak istediğini dile getirdi.

Hadziahmetovic, “Beşiktaş’tan ilk teklif geldiğinde çok duygulandım. Daha önce taraftarı olduğum kulüpten teklif almak beni hem çok sevindirdi hem de çok etkiledi. Farklı kulüplerden teklifler olmasına rağmen sabırla bekledim ve Beşiktaşlı olmak için gereken fedakarlığı da yaptım. Taraftarın sosyal medyadaki desteği de beni çok mutlu etti. Beşiktaş’a şampiyonluklar yaşamaya geldim. Her zaman çok çalışarak sahadaki olumlu performansımla bu sevgiye karşılık vermeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.


Şenol Güneş’le buluştu antrenmana çıktı

Sportif Direktör Ceyhun Kazancı’nın yer aldığı törende 4,5 yıllık sözleşmeye imza atan Hadziahmetovic daha sonra tesislerde Teknik Direktör Şenol Güneş ve yeni takım arkadaşlarıyla bir araya geldi. Güneş ve oyuncular, Bosnalı futbolcuya başarı diledi. Hadziahmetovic ayağının tozuyla takımla birlikte ilk çalışmasına da çıktı.

Bu arada Sivasspor’la yarın deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta tedavilerine devam edilen Cenk Tosun ve Tayyip’in durumları bugün netlik kazanacak.


Toplam maliyeti 8,4 milyon Euro

Beşiktaş Futbol A.Ş. Amir Hadziahmetovic’in transferine ilişkin tüm detayları KAP’a bildirdi. Bosna Hersekli futbolcunun 4,5 yıllık toplam maliyeti 8 milyon 420 bin euro olarak belirlendi. Buna göre siyah-beyazlılar, Konyaspor’a 3,2 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Deneyimli futbolcunun olası satışı halinde elde edilecek gelirin yüzde 20’si Konyaspor’a verilecek.

Amir Hadziahmetovic sezonun ikinci yarısı için 580 bin Euro, kalan sezonların her biri için 1 milyon 160 bin euro garanti ücret alacak. Deneyimli futbolcuya ayrıca oynadığı süre ve müsabaka türüne göre maç başına azami net 10 bin Euro ödenecek. 

Milliyet 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI