Dele Alli'den Şenol Güneş'e, ''Size yakıştıramadım!''

Beşiktaş'a geldiği günden bu yana eleştirilen İngiliz yıldız, önceki gün kendisi hakkında basına açıklamalarda bulunan teknik direktör Şenol Güneş'e serzenişte bulundu.

Beşiktaş'a geldiği günden bu yana eleştirilen İngiliz yıldız, önceki gün kendisi hakkında basına açıklamalarda bulunan teknik direktör Şenol Güneş'e serzenişte bulundu. Dünkü antrenmana katılan Dele Alli, idman öncesi Şenol Güneş'in yanına giderek, tercümanı aracılığıyla 'Sizin geçmişteki kariyerinize saygı duyuyorum. Beni oynatıp, oynatmamak sizin tercihiniz. Bur kararınızı da eleştirecek değilim. Ancak yaptığınız 'Dele Alli'nin nerede bilmiyoruz, umarız kaza geçirmemiştir" açıklamanız sizin profesyonelliğinize ve insanlığınıza yakıştıramadım. Ailem ve arkadaşlarım bana bir şey endişesi yaşadılar. Lütfen bir açıklama yaparken daha dikkatli olun. Bizler sizin ilkokul öğrenciniz değil, Beşiktaş'ın profesyonel futbolcularıyız" ifadelerini kullandı. 

İngiltere Medyasında gündem oldu 

İngiltere'nin önde gelen gazetesi Mirror'ın spor yazarı Josh O'brian, köşe yazısında Dele Alli'yle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. İşte o yazı;  

Everton'ın eski yıldızının 13 maçta sadece iki gol attığı Beşiktaş'ta işler pek de iyiye gitmedi. Başlangıçta Valerin İsmail tarafından getirilen oyunucunun şu anki patronu Güneş, Dele'ye pek sıcak bakmıyor ve onunla sadece dört kez oynadı.

Türkiye'deki son raporlar, Dele'nin Güneş altında şansının tükendiğini ve bu nedenle kulüpte tekrar oynama ihtimalinin düşük olduğunu iddia ediyor. Sonuç olarak, Everton'ın sözleşme bitmeden 26 yaşındaki oyuncuyu geri çağırıp çağırmayacağına dair spekülasyonlar başladı.

Sean Dyche geçtiğimiz günlerde Goodison Park'ta dizginleri eline aldı ve Dele'in durumu hakkında yorum yaptı, hatta Everton'ın orta saha oyuncusunu beklenenden daha önce Merseyside'a geri getirebileceğini kabul etti.

Dyche, "Uluslararası tatile kadar bekleyeceğim, çünkü haberler onun Beşiktaş'ta yer almayacağını gösteriyor," dedi.

"Artık yaz aylarında, hepimiz tekrar bir araya geldiğimizde, bekleyip görmemiz ve bir şeyler değerlendirmemiz gerekecek. Çünkü Beşiktaş'ta sezon sonuna kadar sözleşmesi olduğundan oldukça eminim, bu yüzden o tercihi seçeceğiz." 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI