Facundo Ferreyra'dan Transfer Açıklaması

Yeni sezon öncesinde ismi Beşiktaş ile anılan ve hatta ön protokol yaptığı öne sürülen futbolculardan Facundo Ferreyra, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon öncesinde ismi Beşiktaş ile anılan ve hatta ön protokol yaptığı öne sürülen futbolculardan Facundo Ferreyra, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Hafta başında Shakhtar Donetsk’ten ayrılacağını ifade eden yıldız oyuncu, yeni bir açıklama daha yaptı.

Beşiktaş için Mircea Lucescu aracı olacak

Öte yandan devre arasında Ukrayna’nın Şampiyonlar Ligi yayımcısı Ukraine TV, Siyah-beyazlı kulübün gelecek yıl için Arjantinli golcü ile ilgilendiği yönünde bir haber yaptı. Golcü oyuncuyu Shakhtar Donetsk’e getiren Mircea Lucescu’nun devrede olduğu ve Beşiktaş’a transferinde büyük rol oynayacağını iddia etmişti.

Önceliği İtalya ve İspanya ligi

Yıldız oyuncu, şu ana kadar hiçbir kulüple sözleşme imzalamadığını vurgulayarak, “Shakhtar Donetsk’ten ayrılıyorum. İtalya ve İspanya Ligleri’ni seviyorum. Orada oynamak isterim ama gelen teklifler var. Şu anda gelecekte nerede olacağımı söyleyemem” dedi. Yıldız futbolcu, ‘Türkiye’den teklif var mı ?” sorusuna ise, “Gelen teklifler var ama nereden olduğunu söyleyemem. Kararımı verdiğimde bunu öğreneceksiniz” diye cevap verdi.  Siyah beyazlı yöneticilerin yapılan görüşmede 27 yaşındaki Arjantinli oyuncuya ilk yıl için 2,1 milyon Euro ve diğer 3 yıl için ise yıllık 2.2 milyon Euro’dan toplam 4 yıllık teklif sunduğu öğrenildi.