Fikret Orman: Yine aynı kararı alırdım!

Fenerbahçe'nin olağanüstü genel kurulunda aldığı kararlar büyük hayal kırıklığı yaratırken akıllara 2018 yılında Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'ndan çekilmesi geldi.

Fenerbahçe'nin olağanüstü genel kurulunda aldığı kararlar büyük hayal kırıklığı yaratırken akıllara 2018 yılında Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'ndan çekilmesi geldi. 

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda, 4 önemli madde için yönetim kuruluna tam yetki verilmesi kararlaştırıldı. İşte tarihi genel kuruldan çıkan kararlar:

1. 2023 Süper Kupa Mücadelesi ve Futbol 19 Yaş Altı Takımıyla Katılım Yetkisi

Yönetim kuruluna, uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması durumunda 2023 Süper Kupa mücadelesine çıkmama veya futbol 19 yaş altı takımıyla katılma yetkisi verildi.

2. Türkiye Kupası'na Katılım Kararı

Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon boyunca Türkiye Kupası'na katılmama veya önümüzdeki 2 yıl Türkiye Kupası'na 19 yaş altı takımıyla katılma yetkisi verildi.

3. Yurt Dışı Yapılanma Yol Haritası Oluşturma

Türkiye'deki futbol faaliyetlerinden bağımsız olarak yurt dışı yapılanma için gerekli yol haritasını belirleme ve hayata geçirme yetkisi verildi.

4. UEFA ve FIFA'ya Başvuru Yetkisi

Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ve Türk futbolunun sürdürülemez noktaya gelmesi durumunda UEFA ve FIFA'ya başvuruda bulunma yetkisi verildi. 

Fenerbahçeli taraftarlar radikal kararlara imza atamadığı için Başkan Ali Koç'u eleştiri yağmuruna tutarken, 2018 yılında o dönem Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın siyah-beyazlı takımı Türkiye Kupası'ndan çekerek aldığı karar örnek gösterildi. 

Fikret Orman: Yine olsa aynı kararı verirdim! 

Beşiktaş camiasının önde gelen isimleriyle iftar yemeği yemeğinde buluşan ve burada kongre üyelerinin sorularını yanıtlayan Fikret Orman, "Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübüdür. 2018 yılında TFF, Fenerbahçe maçımızı tekrarlamak isteyince bunun büyük bir haksızlık olduğunu belirtmiş ve genel kurul üyelerimizin değerli oylarıyla derbi maça çıkmama kararı almıştık. Bu kararı almak zorundaydık. Çünkü biz Beşiktaş duruşunu temsil ediyoruz. Bu karar Beşiktaş tarihinin en önemli kararlarından biriydi. Bugün olsa yine aynı kararı verirdim. Başkan olarak kararın altına imza atarken gurur duymuştum. Gerçi camiamızdan daha sonra gerekli desteği göremedik ama canları sağ olsun" dedi. 

Sosyal medya yıkıldı! 

Sadece Beşiktaşlı taraftarlar, başta Fenerbahçeli taraftarlar olmak üzere futbolseverler sosyal medyada Fikret Orman yönetiminin 3 Mayıs 2018 tarihinde Fenerbahçe maçına çıkmama kararıyla ilgili birçok paylaşımda bulunurken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a sert eleştiriler yapıldı. 


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI