Hilbert'ten derbi öncesi çağrı

Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray'ı konuk edecek olan Beşiktaş'ta eski futbolcu Roberto Hilbert, dikket çekici açıklamalarda bulundu.

Roberto Hilbert'ten Beşiktaş'a Derbi Öncesi Çağrı: 'Sakinleşin ve Hedefe Odaklanın!'

Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray'ı konuk edecek olan Beşiktaş'ta eski futbolcu Roberto Hilbert, dikket çekici açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'ın genel performansını değerlendiren Hilbert, TRT Spor'a verdiği röportajda çarpıcı ifadelerle ses getirdi.

Beşiktaş'ı yakından takip ediyorum 

Hilbert, Beşiktaş'ın performansını değerlendirerek, "Beşiktaş'ı yakından takip ediyorum. Performansın iyi olduğunu düşünüyorum ancak daha fazlası gerekli. Bence daha iyisini yapabilirler. Süper Lig'de nasıl performans gösterdiklerini, en büyük rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'yle karşılaştıklarında daha iyi yapabileceklerini ve belki de daha iyi bir pozisyona gelebileceklerini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Kulüpte sorun var gibi! 

Siyah-beyazlılarda yaşanan sıkıntılara da değinen Hilbert, "Bence kulüpte genel olarak biraz sorun var gibi görünüyor. Bu okuduklarıma, gördüklerime ve takımı nasıl takip ettiğime dayanıyor. Daha fazla tutkuya ve daha fazla olumlu yapıya ihtiyaçları var. Herkes biraz sakinleşmeli ve hedeflerine odaklanmalı" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk hedefine de değinen eski futbolcu, "Hedefleri her zaman şampiyonluk olmalı. Umarım gelecek yıl onlar için daha iyi olacak" açıklamasını yaparak Beşiktaş'ın sürekli şampiyonluk mücadelesi vermeye devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Bu derbi başka derbi 

Beşiktaş'ın hafta sonundaki derbi maçına odaklanan Hilbert, "Beşiktaş'ın büyük bir hayranıyım, bu yüzden umarım bu derbiyi kazanırlar. Bu derbiyi kazanmak bence sezonun en büyük olayı olabilir. Türkiye'de birçok derbi var ve her derbinin kendi tarihi var. Aynı zamanda bu derbi umarım Beşiktaş lehine sonuçlanır. Bu derbiyi kazanabilmek motivasyonu daha da artırabilir ve zannediyorum önümüzdeki önemli maçlar için özgüveni artırabilir" ifadelerini kullandı.

Hilbert, Beşiktaş'ın Avrupa kupalarına katılmasının önemine vurgu yaparak, "Bu sezon belki şampiyonluk şansları yok. Ancak Şampiyonlar Ligi'ne veya Avrupa Ligi'ne katılmak da önemli. Bunlar sadece futbol açısından değil, kulüp için ekonomi anlamından önemli olan müsabakalar olacak. Bu yüzden Beşiktaş umarım derbiyi kazanır ve önümüzdeki sezon için güven depolar" dedi.

Takım önemli 

"Maçın adamı kim olur?" sorusuna Hilbert, "Benim için maçın adamının kim olacağı önemli değil. Maçın adamı tüm takım olmalı diye düşünüyorum. Takım olarak mücadele etmeliler ve birlikte oynamalılar. O zaman gerçekten güçlü olacaklar ve oyunu kazanabilecekler" cevabını verdi.

Önce savunma 

Beşiktaş'ın derbide iyi savunma yapması gerektiğine vurgu yapan Hilbert, "Beşiktaş'ın maçta iyi savunma yapması gerekiyor. Savunma her zaman hücum oyuncularıyla başlar. Hücum oyuncularının savunma için gerçekten sıkı çalışması gerekiyor. Tabi savunma hattı güçlü olmalı ve savunma yapmayı odaklanmalı. Bence bu maç için savunma anahtar unsur olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Unutamadığı derbi 

Son olarak, unutamadığı derbilerden bahseden Hilbert, "Beşiktaş için en özel derbi Fenerbahçe'ye karşı oynadığımız son derbiydi. Eski İnönü Stadyumu'nda 3-2 kazandığımız mücadeleydi. Aynı zamanda Galatasaray'a karşı oynadığım ilk derbi eski Ali Sami Yen Stadyumu'nda 2-1 kazandığımız maçtı. Bu iki derbi benim için çok özel" ifadelerini paylaştı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI