İlk aday o!

Beşiktaş Yönetimi teknik direktör arayışında.

Beşiktaş’ta, Demir Grup Sivas ve Erzurumspor yenilgileri nedeniyle yönetim kurulu ile Abdullah Avcı arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Kartal’ın hedefindeki ilk isim de ortaya çıktı.
Başkan Ahmet Nur Çebi dün yönetimiyle gerçekleştirdiği toplantıda teknik direktör Abdullah Avcı’nın durumunu masaya yatırdı.
Kötü sonuçların nedenlerini sorgulayan Çebi’nin, Göztepe ile pazar günü oynanacak maçta da puan kaybedilmesi halinde deneyimli hocayla yolları ayırmayı planladığı aktarıldı.

İLK ADAY TAYFUN KORKUT
Kartal’ın hedefindeki ilk ismin Tayfun Korkut olduğu vurgulandı.
Vodafone Park’ta Demir Grup Sivasspor’a yenilerek şampiyonluk yarışında liderin 10 puan gerisinde kalan Beşiktaş’ın, TFF 1. Lig temsilcisi Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a iki maçta da kaybedip, Ziraat Türkiye Kupası’na çeyrek finali göremeden veda etmesi tüm gözlerin Teknik Direktör Abdullah Avcı’ya çevrilmesine neden oldu.


Siyah-beyazlı tribünlerin istifaya çağırdıkları Avcı, Erzurumspor’a 3-2 yenilerek kupaya havlu attıkları maçtan sonra yönetim kurulu ile bir görüşme yapacaklarını ifade etmişti.
Acil eylem planı
Yönetim kurulu dün öğle saatlerinde Ahmet Nur Çebi başkanlığında Vodafone Park’ta bir araya geldi. Başkan Çebi ve yöneticiler üst üste alınan kötü sonuçları masaya yatırarak çözüm önerilerini kendi aralarında tartışmaya açtı. Yapılan toplantıda radikal önlemlerin en kısa sürede hayata geçirilmesi konusunda görüş birliğine varıldığı aktarıldı.

Toplantının ardından Başkan Ahmet Nur Çebi ve bazı yöneticiler BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne geçip teknik direktör Abdullah Avcı ile biraraya gelmeyi planlamıştı. Ancak toplantının uzun sürmesi ve Futboldan Sorumlu Erdal Torunoğulları’nın yurt dışında olması nedeniyle görüşme gerçekleşmedi.
Son bir şans verilecek
Siyah-beyazlı yönetimin, Abdullah Avcı ile ilgili karar vermek için Göztepe ile pazar günü İzmir’de oynanacak maçı beklediği öğrenildi. Avcı’ya son bir şans vermeyi düşünen yönetimin puan kaybı halinde deneyimli hocayla yolları ayırmanın hesaplarını yaptığı ileri sürüldü.

Beşiktaş Yönetimi’nin Abdullah Avcı’nın yerine göreve getirmeyi düşündüğü ismin ise Tayfun Korkut olduğu iddia edildi. 2004-2006 döneminde Beşiktaş forması giyen, teknik direktörlük kariyerinde ise Alman ekipleri Hannover, Kaiserslautern, Leverkusen ve Stuttgart’ı çalıştıran Korkut’un, siyah-beyazlı yönetimin listesindeki ilk aday olduğu kaydedildi.