Kural Hatası Varmış!

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın TOFAŞ maçıyla ilgili itirazını değerlendirdi ve haklı buldu.

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın TOFAŞ maçıyla ilgili itirazını değerlendirdi ve haklı buldu. Bilindiği gibi Beşiktaş'ın son saniyede Ercan Osmani ile üçlük atıp 89-88 öne geçmesinin ardından başhakem Emin Moğulkoç monitörden pozisyonu izlemiş ve Ercan Osmani'nin daha önce çizgiye bastığı gerekçesiyle sayıyı iptal etmişti. Bu kararla da TOFAŞ maçı 88-86 kazanmıştı. Bunun üzerine Beşiktaş oyuncunun ancak şut atarken yaptığı ihlallerin monitörden izlenip değerlendirilebileceğini, daha önceki olası ihlallerin belirlenmesinin kararı değiştiremeyeceği yolunda itiraz etmiş, TBF Beşiktaş'ı reddetmişti.

Beşiktaş'ın tezini Tahkim Kurulu'nda görüşmeli duruşma talep eden ve eski hakem olan Avukat Mertay Kuğay savundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu  Yönetim Kurulu, Beşiktaş'ın itirazını reddederken "MHK'nin görüşü doğrultusunda" ibaresini koyarak topu üzerinden atmaya çalışmıştı. Oysa kimden görüş alırsanız alın, yönergelere göre kararı veren sizsiniz. Üstelik maçta kural hatası yapıldığını bildiğimizden de eminiz. Şansınız var ki seri uzatmaya gitmedi ve Beşiktaş 2-0 kazandı. Seri üçüncü maça gitse, son maç TOFAŞ'ın sahasında oynanacaktı. TBF kural hatasını kabul etmiş olsa bu defa Beşiktaş sıralamada TOFAŞ'ı geçeceği için son maçı kendi sahasında oynama hakkınını kazanmış olacaktı. Serinin uzadığını, TOFAŞ'ın 2-1 kazandığını varsaysak elenen Beşiktaş play off'ların durdurulması için başvuracak ve belki de Anadolu Efes-Fenerbahçe final serisi başlayamayacaktı.

BasketFaul.com

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI