Loris Karius'tan iddialı açıklamalar

Beşiktaşlı Girişimci İş Adamları ve Kadınları Derneği'nin çıkardığı BEGİKAD dergisi üçüncü sayısında Loris Karius da yer aldı.

Beşiktaş'ın 25 yaşındaki Alman kalecisi Loris Karius, BEGİDAK dergisinde açıklamalarda bulundu. Loris Karius, Beşiktaş'ta kalıcı izler bırakmak istediğini söyledi.Loris Karius, derginin kapağına konuk olurken Beşiktaş ile ilgili soruları yanıtladı. Beşiktaşlı üyelerin sorularını yanıtlayan başarılı kaleci, iz bırakmak için geldiğini söyledi.

Loris Karius'un BEGİDAK Dergisi'ne verdiği röportaj


İşte Karius'a sorular sorular ve kendisinin içtenlikle verdiği yanıtlar: 

Şampiyonlar Ligi finalinden sonra kariyerin hakkında ne düşündün?

Futbolda olabilen talihsiz gecelerden biriydi. Ancak toparlanmam ve sadece geçmişle ilgilenmemem gerektiğini biliyordum. Takım olarak finale kadar gelmek çok iyi bir performanstı. Şampiyonlar Ligi finalinde oynadığını söyleyebilen çok fazla Alman kaleci ya da futbolcu yok. Ben de bu nedenle kendimi şanslı hissediyorum. 

Beşiktaş'ı tercih etme sebeplerin nelerdi? 

İki büyük sebepten geldim. Birincisi taraftarlar... İkincisi kulübün benim transferimde ortaya koyduğu istek ve kararlılığı gördüm. Bu da kararımda etkili oldu. Beşiktaş'ı biliyorum ve gayet iyi bilgilere sahibim

Beşiktaş taraftarı gelir gelmez seni benimsedi. Havalimanından başlayan ve artarak devam eden taraftar ilgisi sana kendini nasıl hissettiriyor? 
Gerçekten olağanüstü karşılandım. Taraftarın bu kadar istekli ve destekliyor olması muhteşem bir şey. Buraya gelmeden önce insanlar bana söylediler. Oraya gidince seni karşılayacaklar. Bunu yaşamak çok güzeldi. Onlarca taraftarın karşılamaya gelmesi çok güzeldi. Beşiktaşlı olsun olmasın tüm kadınların merak ettiği soruyu sormak istiyorum. 

Beşiktaş'a geldiğinden bu yana ilk defa bir kaleci forması satış rekoru kırdı. Formanı alanların çoğu kadınlar... Bu konuda neler söylemek istersin?

"Maçlar dışında sokakta yürürken veya bir kafede otururken beni tanıyan herkes gelip fotoğraf çektirmek istiyor. Çoğunluğunun da kadın olduğunu söyleyebilirim. Beğenilmek elbette güzel bir durum. Ancak ben özel hayatımdan çok kaleciliğimle ve sergilediğim olumlu performansla gündeme gelmek istiyorum. Bunun için de çok çalışıyorum."

Beşiktaş'a geldiğinden bu yana takımı değerlendirir misin? 

"Beşiktaş'ta olmaktan dolayı çok mutluyum. Buraya başarılı olmak için geldim. Savunmada derli toplu bir hale gelmemiz gerekiyor. Gol yemeden maçları tamamlamamız gerekiyor. Duran toplardan gereğinden fazla gol yedik, çalışıp bunu azaltmamız gerekiyor. Hücumda kaliteliyiz ama geride de özellikle duran toplarda dikkatli olmamız lazım. Beşiktaş'ta iz bırakmak istiyorum. 

Vodafone Park'ın atmosferini tek kelimeyle nasıl özetlersin? 

"Vodafone Park atmosferi tek kelimeyle; mükemmel. Taraftar ile saha çok yakın. Orada futbol oynamak harika."