Negredo için flaş karar

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş tarafından kadroda düşünülmeyen ve Slovakya kampına dahil edilmeyen Alvaro Negredo hakkında flaş bir karar alındı.

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş tarafından kadroda düşünülmeyen ve Slovakya kampına dahil edilmeyen Alvaro Negredo hakkında flaş bir karar  alındı. İspanyol forvet, 11 Temmuz’da başlayacak Avusturya kampına dahil olacak.

Fikret Orman sinyali vermişti

Geçtiğimiz hafta Slovakya’daki kampı ziyaret eden Başkan Fikret Orman, Negredo olayının yanlış anlaşıldığını belirterek, golcü oyuncunun kulübün bilgisi dahilinde İspanya’da tedavi olduğunu ifade etmişti. Başkan Orman, “Bu futbolcu tedavisi bitince kontratının gereğini yapacaktır. Kampa katılabilir. Negredo biraz uyum süreci yaşadı. Şanssız bir sezon geçirdi. Taraftar onu seviyor o da Beşiktaş’ı seviyor. Negredo’nun transfer olduğu kurla bugünkü kur arasında çok büyük fark var. Negredo’nun maliyetini azaltması için satmak istedik. Genelde takımlarda en yüksek maliyetlerle en çok santraforlar olur. Bizde o yüzden ilk başta Negredo ile yollarımızı ayırmak istedik. Satabilirsek satarız satamazsak geri döner. İspanya’da tedavisi bitince takıma katılabilir”

Alvaro Negredo kampa katılacak

İspanyol futbolcunun  Avusturya kampına katılarak takımla birlikte çalışmalara başlayacağı ifade edildi.