Santos: Bazen postacı gibi oynuyoruz!

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Bahar Dönemi ve Çalışmalar 

Santos, teknik olarak ilkbahara girildiğini belirtse de zor bir kış geçirdiklerini ifade etti. Takımın istenilen noktaya gelmesi için daha fazla çalışmalarının gerektiğini vurguladı.


Oyun Felsefesi

Beşiktaş'ın oyun felsefesiyle ilgili olarak Santos, takımın büyük rakipleri domine etmesi, iyi hücum etmesi ve sağlam bir savunma yapması gerektiğini söyledi. Ancak hala istediği oyun anlayışına tam olarak ulaşamadıklarını belirtti.


Futbol Kolektif Bir Oyun

Santos, futbolun kolektif bir oyun olduğunu vurgulayarak, takımın kolektif oyununu daha da geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Şu anda takımın yüzde 60 bireysel, yüzde 40 kolektif oyun oynadığını ifade etti ve bu oranı yüzde 80 kolektife çevirmeye çalıştıklarını belirtti.


Gedson Fernandes'in Cezalı Olması

Santos, Galatasaray derbisinde Gedson Fernandes'in cezalı olmasının sorulması üzerine, takımın önemli olduğunu ve eksik oynanmayacağını ifade etti. Bireysel oyunculara yönelik sorulara cevap vermemeyi tercih etti ve bu durumun diğer oyunculara saygısızlık olacağını belirtti.


Takımın Performansı

Beşiktaş'ın sezonun ikinci yarısındaki performansına değinen Santos, ofansif anlamda topu hızlı döndürememelerini, bazen ağır oyun sergilemelerini eleştirdi. Ancak defansif anlamda pozitif sinyaller olduğunu belirtti ve Türkiye'de sıkça rastlanan adam adama savunma yerine daha çok alan savunmasını tercih ettiğini söyledi.


Aboubakar açıklaması 

Vincent Aboubakar: Aboubakar'ın takıma aidiyet hissettiğini ve fiziksel olarak iyi durumda olduğunu ifade etti. Kalitenin önemli olduğunu ancak oyuncuların kafalarının ve kalplerinin de takıma bağlı olmasının gerekliliğini belirtti.


Türkiye sürpriz yapabilir

İstanbul ve Türk Futbolu: Santos, İstanbul'u fantastik bir şehir olarak nitelendirdi ve Türk futbolunu değerlendirirken, Türkiye'nin EURO 2024'te sürpriz yapabilecek takımlardan biri olduğunu ifade etti. Ayrıca Türk taraftarlarını tutku

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI