Seçime Bir Kala

Kartalhaber yazarı Burak Döşer yazdı...

Seçime Bir Kala

Beşiktaş’ta futbol takımı sportif ve mental anlamda dibe vurmuşken camia olarak seçime odaklanmış durumda. Seçimin bu kadar heyacanla beklenmesinin aslında bir sebebi de futbol takımının enkaz haline dönüşmesi. 

Ahmet Nur Çebi yönetimi özellikle son dönemde o kadar kötü bir yönetim sergiledi ki Beşiktaş taraftarı sosyal medya da “Kim gelirse gelsin yeter ki yönetim gitsin” mantığına büründü. 

Hasan Arat’ın ismi yıllardır camia içerisinde dolaşsa da adaylık konusunda net bir tavır sergilemeyen Hasan Arat özellikle Çebi yönetiminin kötü gidişatıyla birlikte kolları sıvadı. 

Ardından daha önce Ahmet Nur Çebi’ye karşı da aday olan ve camia için maddi manevi ciddi bedeller ödemiş Serdal Adalı adaylığını açıklayarak seçim startını verdi. 

İki adayı ve vaatlerini takip eden  birisi olarak objektif  bakış açısıyla  şunları söylemek isterim; Öncelikle iki adayında listeleri aman aman değil. Göze çarpan isimler yok. Özellikle sayın Arat’ın listesi açıklamadan önce sosyal medyada dolaşan zengin isimlerin listede yer almaması açıkçası hayal kırıklığı oluşturdu. 

Diğer yandan iki tarafta proje açıklarken, ben öncelik sorunun ve en önemli projenin futbol takımı olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Futbolda başarı olmazsa isterseniz uzaya merdiven dayayın hiç bir şey olmaz. Başarı, heyecan, para… Bunların hepsi doğru orantılıdır. Başarı için kaliteye ve paraya ihtiyaç vardır. Bu işin realitesi paradır. Dünyadaki dev kulüplere baktığınızda ciddi bonservisler ödeyerek kadrolar kurarken siz “proje” hayaliyle Ceyhun Kazancı moduna girerseniz takımı büyük bir riske atmış olursunuz.  Beşiktaş’ın son yıllarda ki başarısız tablosu göz önüne alındığında risk almaya hakkı yoktur Çünkü zaten  ligi, iki takım hegemonyasında iskoç ligine çevirerek olası Euroleague modunda ki Şampiyonlar Ligine hazırlamak istiyorlar. Beşiktaş’ın bu duruma kuracağı kadro ile popülaritesini üç sene önceye yükselterek dur demesi lazım. 

Açıkçası Sayın Adalı bu doğrultuda felsefe yürütsede, Sayın Arat’ın açıklamaları bende soru işareti oluşturmakta.

Ayrıca dün kullanmış olduğu “Çilek transferiyle işim olmaz” cümlesi maalesef futbol takımına bakış açısını özetliyor. Sahada on bir tane mücadele eden oyuncuyla futbol oynanmayacağını ve buranın yetiştirme yurdu değil Beşiktaş olduğunu üzerine basa basa belirtmek isterim. 

Nitekim, PSG başkanı veya diğer başkanlarla fotoğraf çekilip başarıymış gibi servis ettirmesi beni bir Beşiktaşlı olarak mutlu da etmiyor.  Çünkü futbolda sadece ikili ilişkiler, fotoğraf kareleri, sosyal medya oluşumlarıyla başarı gelmez. Parayı doğru zamanda doğru isimlere kullanırsan başarı gelecektir. 

Seçime bir gün kala iki aday için ve Beşiktaş camiası için hayırlısı olsun diyelim.  Kim kazanırsa kazansın bu camianın başkanı olacaktır. Ve ben şahsım adına yanında olarak ilk iç saha maçında yani derbide stadyumda olacağım. Tabi başarısızlık olursa eleştiride kaçınılmaz olur ki o zaman sosyal medya trolleri bile kurtaramaz benden söylemesi. 

Realitenin kazanması dileğiyle…

BURAK DÖŞER 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI