Sergen Yalçın: Beni Kesin Atarlar!

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberi... Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İşte Sergen Yalçın'ın açıklamaları;

Bizim meslekte işler iyi giderken çok fazla kimseye ihtiyacınız olmuyor. Burada taraftarın, camianın, halkımızın desteğine zor anlardayken ihtiyaç var. Ben Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Futbolda işler her zaman iyi gidecek diye bir şey yok. Sonuç çok sağlıklı olmadı ama destek vermek lazım diye düşünüyorum hocamız ve oyuncularımıza. Hepsi ülkemizin değerleri. Bugün hocamızın yerinde herkes olabilir, biraz destek olmak lazım.

Çok konuşmayı, kaos yaratmayı, fikir beyan etmeyi çok seviyoruz. Bu oyuncularımız ve hocamız bizi EURO 2020'ye götüren kadro, Dünya Kupası'na götürebilirler ve başarabilirler. Destek olmayı çok daha sağlıklı görüyorum.

"BEŞİKTAŞ CAMİASI, UILENBERG'E HADDİNİ BİLDİRİR"

Jaap Uilenberg isim söylememiş, 'Beşiktaş'ın teknik direktörü' demiş. Beni hedef göstersin. Yaptığı çok önemli değil. Bloomberg mi, neydi? Uilenberg. Bu adam bir yerlerde seminerler veriyorlardır. Bayern Münih teknik direktörü hakemlere çok baskı yapıyor diyebiliyor mudur? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamıştır. Diğer teknik direktörler baskı yaratamıyorlar mı? Buna kim ne fısıldamış? Sen, Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun? Beşiktaş camiası sana haddini bildirir, onu bil bir defa.

"BENİ 3-5 MAÇ İÇİNDE ATARLAR"

TFF'den bir yetkili varsa bağlansın. Bu adama, böyle bir röportaj yapma imkanı nasıl vermişler? Sen hakem eğitmenisin. Sen, hakemlere beni hedef gösterdin. Acaba seminerde benimle ilgili ne söyledin. Sen basına benim hakkımda böyle çekinmeden konuşuyorsan... Yüzde yüz; 3-5 maç içinde beni maçtan atarlar. TFF'den rica ediyorum, haddini bildirin. Bu arkadaşa kimle muhatap olduğunu hatırlatın. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz.

TFF bünyesindeki bir adam nasıl böyle bir açıklama yapabilir? Ben şimdi yarın maçtan atılırsam, bunu kim açıklayabilir? Bir hakem beni atarsa, bunu açıklamak zorunda kalacak. Ben bunu soracağım çünkü. Beni kenardan atman için ne yaptım diye soracağım.

"BEN ARTIK OTURUR MAÇ İZLERİM"

Uilenberg artık bir taraftır ve Beşiktaş'ın karşısındadır. Şu anda TFF'nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermek. Ben artık hakem camiasından çekiniyorum. Artık kulübede oturur, maç izlerim. Oluşan bu ortamdan sonra.

"HOCALIK BU KADAR BASİTSE, BUYUR"

Gönül ister ki, her sene şampiyon olalım. İkinci olsan başarısızsın. Böyle bir iş olur mu? O yüzden zor bir iş yapıyoruz. Bu kadar biliyorsanız neden teknik direktör olmadınız, al bir belge geç otur yap. Hocalık bu kadar basitse buyur, bu basit bir iş değil. Eleştiriyoruz, eleştiriyoruz, eleştiriyoruz. Ben de yorumcuyken eleştiriyordum. Futbolculuk çok kolay. Binersin arabana, antrenmana gidersin, sonra antrenmandan çıkarsın nereye gidersen gidersin. Teknik direktörlük o yüzden daha zor.

"PJANIC BANA RAĞMEN Mİ GELMİŞ?"

Transfer döneminin daha erken bitmesi lazım, teknik direktörleri inanılmaz yoruyor. Benle alakası yoksa Pjanic'i kim almış? Oyuncuyu bulan benim, oyuncuyla görüşen benim, oyuncuyu getiren benim, bana rağmen mi gelmiş oyuncu?

Ghezzal'in menajerleri beni aradı, Pjanic durumu var dediler. 'Şaka mı yapıyorsunuz?' dedim. Pjanic'e 'Bize gelmek istiyor musun?' dedim. Öyle bir elektrik aldım ki, "İstiyorum" dedi. Ben de, "Gel" dedim.

"ABOUBAKAR SAKATTI, SICAK İYİ GELDİ HERHALDE"

Vincent Aboubakar sakattı. Gittiği yerde oynuyor mu? O zaman bir sihirli değnek değmiş. Demek bir anda iyileşti. Orada havalar sıcak ya, sıcak adalelere iyi geliyor. Sakatlık bölgesi, bu kadar uzun sürecek bir bölge değil. Son bir iki hafta belki zorlamadı.

"GENİŞ KADROYU YÖNETİRİM"

Bu sene geniş bir kadromuz var. İnşallah bu sene geniş kadroyla şampiyon oluruz. Teknik direktörlük antrenman yaptırmak demek değil, oyuncuları yönetmektir. Geniş kadroyu yönetmek zor olsa ne fark eder, kolay olsa ne fark eder. Oyuncuları idare etmek bizim işimiz, onun için teknik direktörlük yapıyoruz.

"İŞİN İÇİNE SİZ GİRMEYİN!"

Mert Günok çok iyi kaleci. İki tane iyi kalecimiz var. Ersin Destanoğlu oynuyor, yarın Mert'i oynatırım. Kararı ben veriyorum, vardır sebebi kimi oynattığımızın. Biz de bir şey düşünüyoruz. Dışarıdan çok işin içine giriyorsunuz, girmeyin. İçeride ne olduğunu bilmiyorsunuz, psikolojiyi bilmiyorsunuz. Belki oyuncuyu oynatmayarak, oyuncuya iyilik ediyoruz.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI