Starbucks Türkiye'den Çekiliyor Mu?

Starbuks Türkiye'den çekilecek mi? Kahve devi Starbucks'ın gelişmekte olan bazı ülkelerden ise geri çekilmek istediği en yakın zamanda buna hazırlandığı konuşuluyor.

Sosyal medyada bazı platformlar tarafından Starbucks’ın Türkiye’de kalıcı kapanma kararı aldığı iddiası ortaya atıldı. 

Starbucks’ın Türkiye temsilcisi Shaya Grubu'ndan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Kahve devi Starbucks zarar ettiği gerekçesiyle belirlenen ülkelerde şubelerini kapatma kararı aldı. Starbuck daha önce de koronavirüs salgının başlarında ABD'de 400 şubesini kapatmıştı. Starbucks'ın Türkiye'de döviz kurunun artması nedeniyle yeni stratejiler geliştirdiği öğrenildi.

STARBUKS TÜRKİYE'DEN ÇEKİLECEK Mİ?

Starbucks'ın gelişmekte olan bazı ülkelerden ise geri çekilmek istediği en yakın zamanda buna hazırlandığı konuşuluyor. 

Starbucks'ın çekileceği ülkelerden birinin de Türkiye olduğu iddia edildi. Starbucks Türkiye'de Kuveyt merkezli Shaya şirketi tarafından temsil ediliyor. Ancak ünlü dev şirketin şu sıralar zarar etttiği ülkelerden biri olan Türkiye'den çekileceği iddiaları ekonomi uzmanları tarafından imkansız olarak nitelendirildi. Shaya yetkilileri henüz bir açıklama yapmadı. Shaya; Türkiye'de Victoria Secret, La Pain, The Body Shop, Pinkberry gibi şirketlerin de temsilciliklerini de üstlenmiş durumunda. 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI