UEFA Ceza Sahasına Girilmesine İzin Vermedi

Karagümrük-Beşiktaş maçında 'Yok artık!' dedirten olay...

Süper Lig'in 20. hafta karşılaşmasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Fatih Karagümrük'e konuk olan ve karşılaşmayı 4-1 gibi farklı bir skorla kazanan lider Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, maç öncesi ısınmak için iki takımın da ceza alanı içini kullanmasına izin verilmemesine isyan etmişti. 

Peki UEFA bu duruma ne diyor, ceza sahasına giriş neden yasaklandı? İşte şaşırtan yasak... 

Ajansspor'dan İsa Kethüda'nın haberine göre, UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin yapılacağı Olimpiyat Stadı'nda takımların ceza sahası içerisinde çalışmasına izin vermedi. 

Sergen Yalçın tepki gösterdi

 Süper Lig’in 20. hata mücadelesinde deplasmanda Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Karagümrük’e konuk olan ve maçı 4-1 kazanan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, mücadele öncesi ısınmak için iki takımın da ceza alanı içini kullanmasına izin verilmemesine tepki göstermişti. 

Sergen Yalçın, mücadele öncesi yayıncı kuruluşa, “Saha güzel, zemin güzel ama kulübeler çok uzakta. Bu çok mantıksız. Ceza alanı içini kullandırmıyor. Isınmak için ceza alanı içini kullanamıyoruz. UEFA izin vermemiş. O zaman neden burada maç veriyorsunuz. Bakın kaleciler nerede ısınıyor. UEFA izin vermiyor ama lig maçını oynuyoruz. Anlayamadık bu işin mantığını. Saçma bir şey” sözleriyle tepkisini dile getirmişti. . 

Peki, UEFA bu duruma ne diyor?

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin yapılacağı Olimpiyat Stadı'nda takımların ceza sahası içerisinde çalışmasına stadın sahibi olan TFF tarafında izin verilmemesinin nedeni özellikle futbol sahasında en çok yıpranan bölgelerin ceza sahası olması.

Mayıs ayında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak UEFA kendi karşılaşmalarının oynanacağı statlarda özellikle en çok mücadelenin gerçekleştiği kale önlerinin korunmasını istiyor.

Galatasaray'ın daha önce Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı dönemlerde lig maçlarının öncesinde sahaya taşınan portatif kaleler korner bayrağına yakın yerlere konur kaleciler çalışmalarını portatif kalelerde yapardı.

TFF de Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle sahayı korumak amacıyla özellikle yağış nedeniyle yumuşak ve bozulmaya müsait çimleri korumak amacıyla böyle bir uygulama yapıyor.

Atatürk Olimpiyat Stadı tam not almıştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, daha önce İstanbul'da yapılacak Şampiyonlar Ligi finali için Atatürk Olimpiyat Stadı'nın UEFA'dan tam not aldığını açıklamıştı. 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun