Bu Fırat kaç karat?

Pazartesi oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine derbilerin aranılan yüzü Fırat Aydınus atandı. Hani şu; Emenike gözünün önünde formayı çıkardığında "Görmedim!" diyen Fırat Aydınus..

Hani şu; 90+'da yine Emenike'nin Fabri'ye yaptığı faulü "görmeyip" golü veren Fırat Aydınus..

Hani şu; Josef ile Quaresma arasında yaşanan gerginlik sonrası Quaresma'yı oyundan ihraç eden ama Josef'in sırtını sıvazlayan Fırat Aydınus...

Sanıyor musunuz ki Fırat Aydınus sadece Fenerbahçe ile yapılan maçlarda üç maymunu oynuyor..

Geçen sene şampiyonluk yolundaki en önemli maç olan Galatasaray-Beşiktaş derbisinde skandal kararlarla Galatasaray'ı sahada tutan hakeme bakıyoruz.. YİNE FIRAT AYDINUS!


Çok da fazla yargılamamak lazım aslında.. Her seferinde bin bir kaos ve rezillik içinde yönetilen maçların ardından biri çıkıp mutlaka hakemlerin iyi niyetinden bahsediyor sonuçta.

Yöneticiler hakemlerin pırlantalığına, paha biçilemezliğine kendini inandırmaya çalışırken sahada biçilen Beşiktaş kimin umrunda?

Haklısınız, "O hakem bir daha buraya gelemezciler" tü kaka.

Ama sahada varını yoğunu ortaya koyan futbolcunun hakkını savunamayan "Efendilik" büyük hata!


Göz göre göre her derbi öncesi, her derbide ve sonrası cezalarda hem saha içinde, hem masa başında Beşiktaş'ın hakkını yiyenlerin hangisi iyi niyetlidir merak içindeyim.. Rakibin bütün çirkefliğini görmeyip üstüne bir de göze batmasın diye teskin edip, Beşiktaş'lı futbolcularla diyaloga dahi geçmeden kart show yapanların hangisi pırlanta lütfen bize gösterin! Hakem görmedim demesin diye çıkarılan VAR ile Beşiktaş'a adalet VAR mı sahi? 


Efendilik ile pasiflik arasındaki farkı anlayamamış olmak Beşiktaş'ı yıpratırken rakiplerin elini oldukça güçlendirmişe benziyor. TFF, MHK, medya, kurullar kurumlar derken sahadaki rakipleri hatırlamaz oldu Beşiktaş. O iyi niyetli, bu pırlanta, şu dost derken mücadeleci ruhunu unuttu Beşiktaş. Pazartesi oynanacak derbiye hakem ataması Fırat Aydınus yetmezmiş gibi VAR odasında Ali Palabıyık varken bu iyi dilekler fazla romantik kalmıyor mu sayın Yönetim?


Çakıl taşını cevher haline getirme çabası beyhude değil midir? Ya da bizim göremediğimiz ama sizin gördüğünüz ne var bu adamlarda? Sahi bu kadar iyi niyeti hakkettiğine inandığınız bu Fırat kaç karat?


ASLIHAN ELİF GÜRBÜZ