İşte Emirhan Delibaş gerçeği

Beşiktaş'ın altyapısından yetişen futbolcu Emirhan Delibaş'la geçtiğimiz hafta kulüple ilişiği kesildiği açıklanmıştı.

Beşiktaş'ın altyapısından yetişen futbolcu Emirhan Delibaş'la geçtiğimiz hafta kulüple ilişiği kesildiği açıklanmıştı. 

Ancak bu kararın, Emirhan'ın bir çöpçatanlık uygulamasına üye olduğu iddialarıyla bağlantılı olduğu öne sürülmüştü. Sosyal medyada dolaşan ekran görüntülerine göre Emirhan'ın, Bumble isimli bir çöpçatanlık uygulamasına üye olduğu belirtilmişti.


Odatv'nin yaptığı araştırmada, söz konusu uygulamanın Bumble olduğu ve Tinder olmadığı ortaya çıktı. Bumble, özellikle feminist bir yaklaşımla bilinen bir çöpçatanlık uygulamasıdır. Uygulama, kadınların onayı olmadan erkeklerin mesaj gönderememesi ve eşleşme sonrasında kadınların ilk iletişime geçmesi gibi özellikleriyle bilinir.


Emirhan Delibaş'ın bu uygulamaya üye olmasının Beşiktaş tarafından hoş karşılanmayabileceği düşünülmüştü. Ancak uygulamanın yasal ve yaygın bir platform olduğu, Emirhan'ın yaşının yanlış belirtilmiş olmasının dışında herhangi bir yanlış bilgi içermediği belirtildi.


Beşiktaş yönetimi, bu durumu etik değerlerle bağdaşmadığı gerekçesiyle Emirhan Delibaş'la yollarını ayırdıklarını ifade etmişti. Ancak taraftarlar ve bazı çevreler, bu kararın oyuncunun performansı veya başka sebeplerle alındığını, kulübün Emirhan'la yollarını ayırırken etik davranmadığını düşünerek tepki gösteriyorlar. 


Emirhan Delibaş'ın babası Murat Delibaş, Beşiktaş'ın fesih kararı sonrasında şaşkınlık yaşadıklarını ifade ederek, olayın futbolcu Aboubakar'ın saç ektirmediği için diskalifiye edilmesine benzetilerek "Hepimiz şoktayız, kendimize gelemedik. Dünya basınında bile rezil olduk." şeklinde konuştu. Bu sözlerle, Emirhan'ın ayrılma sebebini sorgulayan bir yaklaşım sergiledi.





EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun





Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI