Naklen yayın ihalesini kazanan şirket

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeterli teklif alamama gerekçesiyle Süper Lig geçtiğimiz günkü yayın ihalesini iptal etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeterli teklif alamama gerekçesiyle Süper Lig geçtiğimiz günkü yayın ihalesini iptal etti. Mevcut yayıncı Bein Grup, teminat mektubu olmadan 4 milyar TL teklif sunarken, Saran Grup teminat mektubuyla birlikte 140 milyon Euro (4 Milyar 750 Milyon TL.) teklif verdi.

Kılıf mı uyduruldu? 

TFF'nin dün yaptığı açıklamada, ihaleye katılan kurumlardan yeterli düzeyde teklif alınamaması üzerine ihalenin iptal edildiği belirtildi. Ancak, en yüksek teklifi veren Saran Grup, yaptığı açıklamada TFF'nin kararını eleştirerek, Bein Grup ile anlaşma yapmak için bir kılıf uydurulduğunu iddia etti.

İhaleyi kazananı açıkladı 

Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sürpriz bir iddiada bulundu. Sabuncuoğlu'na göre, TFF ile Bein Sport arasında anlaşma sağlandı ve Bein Sports, ihale başında hedeflenen 150 milyon euro barajını aşarak yeni Süper Lig yayıncısı oldu. Ancak, resmi imza işlemlerinin henüz tamamlanmadığı belirtildi. 

 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI